Prihlásenie Registrácia  

A - Univerzitný CSIRT

Časový limit: 2s, Pamäťový limit: 64MiB

Programovacie jazyky: Pascal, C, C++, Java, C++0x, Python 3

Počet bodov: 1

[ Pošli riešenie ] [ Tvoje riešenia ] [ Správne riešenia ] [ Vzorové riešenie ]

Na pôde UPJŠ vznikol prvý univerzitný CSIRT tím na Slovensku (tím pre riešenie počítačových bezpečnostných incidentov). V rámci prevádzkovanej siete honeypot-ov sa im podarilo sledovať aktivitu útočníkov. Dnes sa rozhodli zistiť, koľko ľudí sa naňho pripája. Už napísali zložitý program na vyfiltrovanie užitočných informácií, ktoré sú nasledovného tvaru:

  • Hacker sa prihlasil
  • Hacker sa odhlasil
Hacker je v tomto prípade meno užívateľa. To sa môže skladať z veľkých a malých písmen anglickej abecedy a číslic, pričom bude mať 1 až 15 znakov. Rasťo chce zistiť, koľko najviac užívateľov bolo v jednej chvíli prihlásených, pričom predpokladá, že na začiatku nebol prihlásený nikto. Bohužiaľ, server nie je bezchybný a niekedy zobrazí správu o odhlásení užívateľa, ktorý prihlásený nebol; alebo správu o prihlásení, hoci užívateľ sa už na serveri nachádza. Takéto situácie budeme považovať za chybu na serveri.

Vstup

Prvý riadok vstupu obsahuje číslo N, počet riadkov záznamu. Nasledujúcich N riadkov sú samotné záznamy servera.

1 ≤ N ≤ 100

Výstup

Vypíšte jeden riadok obsahujúci jedno číslo – maximálny počet užívateľov, ktorí boli prihlásení v jednej chvíli. Ak sa na serveri vyskytla chyba, miesto toho vypíšte „chyba“ (bez úvodzoviek).

Príklad 1

Vstup:

3
Pavol sa prihlasil
Jozef sa prihlasil
Pavol sa odhlasil

Výstup:

2

Príklad 2

Vstup:

2
Safarik sa prihlasil
upjs60 sa odhlasil

Výstup:

chyba