Prihlásenie Registrácia  

C - Kubikus II.

Časový limit: 2s, Pamäťový limit: 64MiB

Programovacie jazyky: Pascal, C, C++, Java, C++0x, Python 3

Počet bodov: 1

[ Pošli riešenie ] [ Tvoje riešenia ] [ Správne riešenia ] [ Vzorové riešenie ]

Profesor HwKwan sa venuje umelej inteligencii a vo svojom laboratóriu prevádza všakovaké experimenty. Jeho známym úspechom je robot Kubikus. Dokáže sa pohybovať po vyznačenej štvorcovej sieti a pri tom plniť jednoduché úlohy. Profesor dnes postavil Kubikusa doprostred políčka nekonečne veľkej štvorcovej siete a zadal mu nasledujúcu postupnosť príkazov:
  1. nastav počítadlo N=1
  2. očísluj políčko, na ktorom práve stojíš, číslom N
  3. zväčši počítadlo N o 1
  4. ak je políčko po tvojej pravej strane neočíslované, otoč sa o 90 stupňov doprava
  5. postúp o krok dopredu (na políčko pred tebou)
  6. choď na krok 2

Kubikus sa nedal zahanbiť a hneď sa pustil číslovať políčka siete. Po chvíli však profesor HwKwan stratil s Kubikusom spojenie. "Čo sa mu mohlo stať?", pomyslel si. Po chvíli skúmania svojej nekonečne veľkej štvorcovej siete však zistil, že sa v nej nacháza niekoľko čiernych dier v tvare obdlžníka, pričom po vstupe robota do jednej z čiernych dier ho táto diera pohltí a robot prestane fungovať.

Úloha

Určte počet políčok, ktoré sa podarilo Kubikusovi očíslovať pred tým, ako zmizol v hlbinách jednej z čiernych dier.

Vstup

Prvý riadok vstupu obsahuje kladné celé číslo Q (1≤Q≤50), určujúce počet testovacích sád. Prvý riadok testovacej sady obsahuje kladné celé číslo N (1≤N≤50), určujúce počet čiernych dier. Každý z nasledujúcich N riadkov popisuje jednu čiernu dieru. Presnejšie, každý riadok popisujúci čiernu dieru obsahuje štyri medzerou oddelené celé čísla ax ay bx by, ktoré určujú súradnice ľavého dolného a pravého horného políčka čiernej diery. Môžete predpokladať, že absolútna hodnota každej súradnice čiernej diery bude menšia ako 1 000 000 000. Kubikus začína na políčku so súradnicami (0,0). Pre detaily ako vyzerá úvodné natočenie kubikusa a číslovanie súradníc pozri príklad vstupu.

Výstup

Pre každú sadu vstupu vypíšte jedno celé číslo určujúce počet políčok siete, ktoré Kubikus očísloval. Výstup má obsahovať Q čísel, každé v samostatnom riadku.

Príklad

Vstup:

2
2
1 3 3 3
3 -2 3 -1
1
3 -2 3 -1

Výstup:

40
46

Vysvetlenie prvej sady vstupu: V sieti sa nachádzajú dve čierne diery. Prvá pozostáva z troch, druhá z dvoch políčok. Kubikus očísluje 40 políčok a potom sa dostane do vnútra prvej čiernej diery na políčko so súradnicami (1,3).

Cisla